Sweden / SEK >
JK003 | Möbelben
From 80 kr
Möbelben i retrostil
JK003 | Möbelben är vår allra populäraste modell av ben sedan den först lanserades. Den snedställda profilen i kombination med mjukt avrundade kanter gör benet modernt och stilrent men samtidigt retro inspirerat. Lätt att matcha med olika inredningsstilar. Passar utmärkt till soffor, sängar, soffbord och skåp.
Vi erbjuder flera träslag: ek, furu, bok och valnöt, så att du enkelt hittar ett alternativ som passar din möbel och din stil. Välj även den höjd som passar dig bäst — benen finns tillgängliga i höjder från 10 till 25 cm.
Varje möbelben är exklusivt handtillverkat i Sverige av massivt trä, där det naturliga trämönstret och finishen gör varje ben unikt. Ge din möbel det lyft den förtjänar — med ett ben som håller både i kvalitet och formspråk, år efter år.
| Artikelnummer | 32415 |
| Serie | JK003 |
| Varumärke | AJKDesign® |
| Designer | John-Kevin Moberg |
| Material | Massiv trä |
| Skruv typ | Gängad M8 |
| Tillverkad i | Sverige |
| Höjd | 100/150/200/250mm |
| Tjocklek | 28mm |
| Bredd upptill | 60mm |
| Bredd nedtill | 30mm |
| Vinkel | 10° |
| Höjd skruv | 20mm |
| Vikt | N/A |
|---|
AJK AB lämnar 1 års garanti från leveransdatum på alla våra produkter.
Garantin omfattar fel som beror på produktion, konstruktion eller material.
Garantin gäller under förutsättning att möblerna används enligt sitt avsedda ändamål. Inomhusmöbler är avsedda för användning inomhus – vid användning utomhus eller i fuktiga miljöer upphör garantin att gälla.
















Recensioner
Det finns inga recensioner än.