Sweden / SEK >
JK002-T | Möbelben
From 105 kr
Möbelben i slimmad stil
JK002-T | Möbelben är en slimmad version av vårt 002 ben. Den tunnare runda profilen benet stilrent och lite mer chic smaklig samt lätt att matcha med olika inredningsstilar. Passar utmärkt till soffor, sängar, soffbord och skåp.
Vi erbjuder flera träslag: ek, furu, bok och valnöt, så att du enkelt hittar ett alternativ som passar din möbel och din stil. Välj även den höjd som passar dig bäst — benen finns tillgängliga i höjder från 5 till 15 cm.
Varje möbelben är exklusivt handtillverkat i Sverige av massivt trä, där det naturliga trämönstret och finishen gör varje ben unikt. Ge din möbel det lyft den förtjänar — med ett ben som håller både i kvalitet och formspråk, år efter år.
| Artikelnummer | 36140 |
| Serie | JK002 |
| Varumärke | AJKDesign® |
| Designer | John-Kevin Moberg |
| Material | Massiv trä |
| Skruv typ | Gängad M8 |
| Tillverkad i | Sverige |
| Höjd | 50/100/150mm |
| Diameter | 28mm |
| Höjd skruv | 20mm |
AJK AB lämnar 1 års garanti från leveransdatum på alla våra produkter.
Garantin omfattar fel som beror på produktion, konstruktion eller material.
Garantin gäller under förutsättning att möblerna används enligt sitt avsedda ändamål. Inomhusmöbler är avsedda för användning inomhus – vid användning utomhus eller i fuktiga miljöer upphör garantin att gälla.















Recensioner
Det finns inga recensioner än.